Home » , , , , » Baran Şanverdi ( Mert Yazıcıoğlu ) Karagül Dizisi

Baran Şanverdi ( Mert Yazıcıoğlu ) Karagül Dizisi

Sponsorlu Bağlantılar

Karagül Dizisi Baran Gerçek Adı, Karagül Baran Kim,  Baran Şanverdi  Karagül Dizisi Oyuncusu Mert Yazıcı Oğlu Biyografisi

Karagül Dizisi Baran sert yapılı görünsede Annnesi Narin'e sevgisini göstermekten hiç kaçınmaz. Narin’e oldukça fazla düşkündür. Annesinin bir damla gözyaşı dökmesi onu çok üzer. Baran'a göre annesini üzmeyeve kırmaya kimsenin hakkı yoktur. İstanbul’u çok merak etse de, o babası gibi değil amcası gibi bu topraklara ait olmayı seçmektedir. İstanbul’a ve şehirli insanlarına önyagıyla bakar, “Ne gideceğim oralara, oradakiler hep yozlaşmış, sütü bozulmuş insanlar. Oralarda insanlık ölmüş, biz buralarda örfü adeti baş tacı ediyoruz” der. Her fırsatta ve sohbette İstanbul’u kötüler. Baran'ın en büyük hayali bu topraklarda kalıp amcasının izinden gitmektir.

Karagül'ün Baran'ı, Mert Yazıcı Oğlu Kimdir?

Karagül dizisinde Baran karakterine hayat veren Mert Yazıcıoğlu, 10 Mayıs 1993 senesinde İstanbul'da hayata gözlerini açmış olup tiyatro ve dizi oyuncusudur. Mert Yazıcıoğlu eğitimini ise İstanbul Aydın Üniversitesinde İşletme bölümünde devam ettirmektedir. 1,77 boyunda ve 63 kilo ağırlığında olan Mert Yazıcıoğlu ilk oyunculuk deneyimine Dedemin İnsanları adlı sinema filminde rol alarak başlamıştır. Mert Yazıcıoğlu halen Fox Tv'nin en çok izlenen dizisi Karagül de konağın ve sülalenin asi çocuğu Baran karakteri canlandırmaktadır.

Mert Yazıcıoğlu Fotoğrafları ve ResimleriSponsorlu Bağlantılar